turystykaarcheologiczna.pl

turystykaarcheologiczna.pl – strona ta adresowana jest do wszystkich tych, dla których zwykła turystyka to za mało… Do tych, którzy są głodni wiedzy i chcą przeżyć niezapomnianą przygodę… A taką może zapewnić polska archeologia i wcale nie trzeba jeździć za granice (choć można), by zobaczyć coś „super-extra”.

Spektakularne zabytki wydobyte na światło dzienne przez archeologów i zapierające dech w piersich rekonstrkcje są obiektem zainteresowania turystów nie tylko z Polski. Stanowią też ciekawą alternatywę dla „tradycyjnych” ofert wypoczynku, jak choćby wylegiwania się na leżaku na plaży w Chorwacji…

Główną ideą jest propagowanie wiedzy archeologicznej i dziedzictwa, które mozolnie odkrywają archeolodzy. Pragniemy zaakcentować walory dziedzictwa kulturowego i historycznego na terenie Polski.

W jednym miejscu w sieci staramy się zebrać informacje o festynach, skansenach i muzeach archeologicznych w Polsce, by ułatwić wszystkim wybór kierunku zwiedzenia.

Wielu zainteresowanym z pewnością nie wystarczy klasyczne zwiedzanie obiektów muzealnych i podziwianie eksponatów w gablotkach… Pstrykanie fotografii i przeglądanie folderów informacyjnych. Turystyka archeologiczna (lub jak ktoś woli archeoturystyka) może być przygodą i sposobem na niezapomniane wakacje. Na całym świecie każdego roku sretki tysiący osób wybiera taki sposób sposób spędzenia wolnego czasu.

Zapraszam do odwiedzenia: www.turystykaarcheologiczna.pl

 

Dodaj komentarz